Reguły pauz mają na celu zarządzanie czasem pracy Agentów w odniesieniu do ich statusu pracy. Tyczy się to możliwości przejścia na pauzę przy odpowiednich warunkach bądź też automatyczne "zrzucenie" z takowej pauzy. Zastosowanie takiego zautomatyzowanego rozwiązania odciąża Lidera zespołu przed ciągłym weryfikowaniem czy w ramach Infolinii jest odpowiednia ilość dostępnych Agentów.
Celem skorzystania z tej funkcjonalności przejdź do Administracja → Infolinie → Reguły pauz.
Dodanie nowej reguły jest możliwe po wciśnięciu klawisza .
Po jego kliknięciu pojawią się pola związane z:
- Nazwa - podanie nazwy dla konkretnej reguły, która pomoże np. odszukać takową przy ich większej ilości
- Wyzwalacze - warunki brzegowe, które spowodują aktywowanie reguły
- Akcje - działania podjęte przy spełnieniu warunków wyzwalacza
W przypadku wyzwalaczy, które można dodać po kliknięciu w klawisz , mamy dostępne warunki:
- Zapauzowanych agentów więcej niż - określa warunek dla ilości Agentów na konkretnej pauzie
- Zapauzowanych agentów w kolejce więcej niż - określa warunek dla ilości Agentów na konkretnej pauzie, którzy przypisani są do danej kolejki
- Zalogowanych agentów w kolejce mniej niż - określa warunek dla ilości zalogowanych Agentów, którzy przypisani są do danej kolejki
- Zapauzowanych agentów w grupie więcej niż - określa warunek dla ilości Agentów na konkretnej pauzie, którzy przypisani są do danej grupy
- Oczekujących połączeń w kolejce więcej niż - określa warunek dla ilości połączeń oczekujących w kolejce
- Wolnych agentów w kolejce mniej niż - określa warunek dla ilości wolnych Agentów, którzy przypisani są do danej kolejki